MAFF Futsal pirmenybių V turas pažymėtas įvarčių gausa ir turnyrinių pozicijų rokiruotėmis

2020 8 sausio

sportocentras.com

Po poros savaičių pertraukos, praūžus kalėdinių ir naujametinių švenčių maratonui, Kazlų Rūdos sporto centre vėl atnaujintos Marijampolės apskrities Futsal‘o pirmenybės.

V turo akimirkos

Kaip jau tapo įprasta, šeštadienį vėl buvo sužaistos ketverios rungtynės. Visose buvo mušama ne mažiau nei dešimt įvarčių, didžiojoje jų dalyje neapsieita be geltonų, raudonų kortelių.

Naujametinis turas prasidėjo akistata tarp Kazlų Rūdos „Artistų“ ir Marijampolės „Šešupės“ futbolininkų.

Nors marijampoliečiai turėjo geresnes pozicijas turnyrinėje lentelėje, tačiau aikštėje tai įrodyti jiems nebuvo taip paprasta.

Jau 3-ąją minutę, po tikslios D.Omilevičiaus užbaigtos atakos, „Artistai“ išsiveržė į priekį 1:0. Kėlinio viduryje tas pats Kazlų Rūdos komandos atakų lyderis persvarą padvigubino – 2:0.

„Šešupės“ komandos futbolininkas L.Trijonis netrukus galėjo kiek stabilizuoti padėtį, smūgiuodamas kamuolį vos iš poros metrų nuo Kazlų Rūdos komandos vartų, tačiau kamuolys sudrebino tik vartų virpstą, o čia pat „Artistų“ futbolininkas T.Kvietkauskas, nukūręs į kontroataką smeigė dar vieną įvartį, didindamas savo komandos pranašumą iki 3:0.

Šešupiečiai kėlinio pabaigoje visgi rezultatą sušvelnino, tačiau didesnio impulso tolimesnei dvikovos eigai tai nedavė.

Antrame kėlinyje „Artistai“ vėl atseikėjo keletą įvarčių ir 37-ąją dvikovos minutę pirmavo jau 6:1.

Per likusį laiką tebuvo formalus apsišaudymas, Kazlų Rūdos komanda iškovojo pergalę rezultatu 7:3 ir turnyrinėje lentelėje „Šešupę“ paliko už nugaros.

Antrasis mačas vyko tarp pirmenybių lyderių Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ ir Marijampolės „Eurostandarto“ komandų.

Nors kazlųrūdiečiai rungtyniavo be vienų iš ekipos lyderių, brolių Raštučių, tai nesutrukdė jiems pasiekti solidžios pergalės.

Apylygė kova vyko tik pirmame kėlinyje. 6-ąją minutę M.Raulynaičio įmuštas įvartis „Kazlų Rūdos“ komandos nesutrikdė.

Perkopus kėliniui į antrą pusę rezultatą išlygino D.Plečkaitis. Netrukus tas pats futbolininkas persvėrė jį ir savo komandos naudai.

Aikštės šeimininkų žaidimas įsisiūbavo antrame kėlinyje. Ypač sėkmingai rungtyniavo Edvardas Kaptainis, kuris sužaidė ko gero vienas geriausių savo rungtynių. Tai buvo kazlųrūdiečio autorinis vakaras.

Jo pilna buvo visur – ir gynyboje, ir atakose. Po tikslių kazlųrūdiečio užbaigtų atakų sužaidus 33 minutes „Kazlų Rūda“ pirmavo 5:1.

Nors 36-ąją minutę dėl antros geltonos kortelės aikštę turėjo palikti D.Plečkaitis, tačiau tai nė motais buvo E.Kaptainiui. Rungtyniaujant mažumoje tos dienos dvikovos lyderis sugebėjo pasižymėti dar du kartus, o besibaigiant rungtynėms ir toliau siautėjo.

Paskutinį įvartį Kazlų Rūdos komandos futbolininkas mušė jau kone su finaline sirena. Kazlų Rūdos ekipa mače triumfavusi 9:1 toliau pirmenybėse žygiuoja be pralaimėjimų.

Trečiose turo rungtynėse į vieną aikštę likimas suvedė absoliutaus taškų bado genamas komandas. „Bado žaidynėse“ kovėsi Kauno „Tauro“ ir Marijampolės rajono „Tautkaičių“ komandos.

Abiejų ekipų vartai sausi išbuvo kiek daugiau nei pusę kėlinio. Varžovų klaidomis pirmi pradėjo naudotis „Tautkaičių“ futbolininkai.

Marijampolės komandos įvarčių sąskaitą 12-ąją minutę atidarė Valdas Dembinskas, pasinaudojęs tuo, kad „Tauro“ vartininkas norėdamas geriausio, padėti komandos draugams pelnyti įvartį, pats jį gavo, kuomet buvo atsidūręs aikštės vidury su kamuoliu ir praradus jį teko skuosti link savų vartų.

Vos po poros minučių tas pats V.Dembinskas perėmė kamuolį iš „Tauro“ futbolininko ir pasiuntė jį darkart į kauniečių vartų tinklą – 2:0.

Antrame kėlinyje „Tautkaičių“ atakos dar labiau suintensyvėjo. Jau pirmomis jo sekundėmis mušamo įvarčio malonumu mėgavosi G.Jankevičius.

Nors kauniečiai netrukus rezultatą sušvelnino 3:1, tačiau toliau laikinosios sostinės komandos vartininkas kamuolį iš savų vartų tinklo traukė gerokai dažniau nei likimo brolis iš „Tautkaičių“.

Marijampolės rajono komanda varžovams per antrą kėlinį atseikėjo iš viso 8 įvarčius ir laimėjo rungtynes 10:3, iškovodama pirmuosius tris taškus pirmenybėse.

Turo desertu buvo paskutinis mačas tarp Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos B“ ir Kalvarijos „Tornado“ kariaunų. Čia buvo visko – ir abiejų spalvų kortelių, ir aistrų, ir daug įvarčių.

Pirmi 6-ąją minutę pasižymėjo Kalvarijos futbolininkai. Į J.Bieliausko ginamų vartų tinklą kamuolį pasiuntė T.Lietuvininkas – 0:1. Vos po poros minučių rezultatą išlygino R.Mačežinskas – 1:1, tačiau pirmaujančios komandos statusą vėl atstatė S.Ašipausko tiksliai smūgiuotas kamuolys – 1:2.

Abi komandos demonstravo, kad moka ne tik regzti atakas. Ne kartą tekdavo kiek vyriškiau dvikovose ir susikibti, todėl nieko keisto, kad „pirmąją pagalbą“ suteikti buvo priverstas ir aikštės teisėjas, „pašaldęs“ emocijas geltonomis kortelėmis.

Toliau sekė trijų įvarčių tirada. Besibaigiant pirmam kėliniui, „Tornado“ persvarą iki dviejų įvarčių padidino Š.Statkevičius – 1:3, tačiau čia pat intrigą vėl įplieskė puikus R.Gruzdžio įvartis – 2:3.

Vis dėlto paskutinę minutę bent jau pirmam kėliniui tašką padėjo S.Ašipauskas – 2:4.

Antrame kėlinyje „Kazlų Rūdos B“ komandai priartėti prie varžovo arčiau nei dviem įvarčiais niekaip nepavyko.

Tokias viltis, šansus išsigelbėti dar labiau mažino rungtynių pabaigoje kalvarijiečių demonstruojamas solidesnis žaidimas.

Prie sėkmingų „Tornado“ atakų baigties prisidėjo ir vartininkas P.Valinčius, kuris garsėja šiose pirmenybėse, kaip futbolininkas galintis tiksliai bet kur užbaigti atakas ir kaip rezultatyvių perdavimų meistras.

Būtent Kalvarijos vartininkas nukovė intrigą mače 39-ąją minutę mušdamas įvartį į Kazlų Rūdos komandos vartus, na o paskutinį tašką intriguojančiame mače padėjo Š.Statkevičius.

Rungtynes „Tornado“ laimėjo 4:8. Taip kalvarijiečiai turnyrinėje lentelėje jau įsitvirtino trečioje pozicijoje, „Kazlų Rūdos B“ komandą paliekant už ketvertuko ribos.