MAFF futsal turnyre po dramatiškos kovos – lyderių lygiosios

2020 20 sausio

sportocentras.com

Marijampolės apskrities Futsal pirmenybių reguliarusis sezonas artėja prie pabaigos. Iki jo lieka dar du turai, po kurių ir sužinosime, kurios komandos tarpusavyje pusfinaliuose toliau kausis dėl čempiono ar bent dėl mažosios taurės titulų.

MAFF futsal pirmenybių VII turo akimirkos

Sausio 18-ąją sporto centre vyko VII-ojo turo susitikimai, kuriuose vėl suremti ietis dėl geresnės turnyrinės ateities turėjo galimybę aštuonios komandos. Deja, viena iš jų į turą neatvyko.

Šeštadieninė „futsalinė“ popietė prasidėjo Kalvarijos „Tornado“ ir Kauno „Tauro“ ekipų pasirodymu.

Šiame mače užfiksuotas naujas šio sezono rekordas, kuomet į vienos komandos vartus krito tiek įvarčių, kiek aikštėje būna dviejų ekipų žaidėjų įskaitant ir vartininkus didžiajame futbole… Tai, ko labiausiai laukiama futbole – intriga, gyvavo kiek daugiau nei pusę kėlinio.

Dar iki 11-sios minutės abejoms komandoms apsikeitus įvarčiais, rezultatas švieslentėje buvo 1:1, tačiau tuomet prasidėjo Kauno komandos vartų tinklo varpymas. Dar pirmame kėlinyje kalvarijiečiai, po Š.Statkevičiaus, T.Lietuvininko, A.Jankausko ir G.Bedulskio tikslių smūgių, susikrovė 6 įvarčių persvarą ir po pirmos dvikovos dalies pirmavo 7:1.

Antrame dvikovos kėlinyje dar labiau tapo akivaizdu, kad rungtyniauja šiai dienai skirtingo kalibro komandos. „Tornado“ futbolininkai varžovų negailėjo, šaudė įvarčius vieną po kito, regzdami gražias atakas ir sugebėdami užbaigti jas tiksliais smūgiais į vartų plotą.

Kalvarijos komanda jų atseikėjo daugiau nei dvigubai daugiau nei pirmame kėlinyje ir laimėjo rungtynes rezultatu 22:3.

Neišliejo nei vieno prakaito lašo, tačiau į turnyrinę lentelę įsirašė tris taškus Kazlų Rūdos „Artistų“ komanda. Jiems atiteko techninė pergalė 3:0, nes kovos lauke nepasirodė varžovas – iki šio turo gana gausiomis pajėgomis rungtyniavę Marijampolės rajono „Tautkaičių“ futbolininkai.

Jų tvirtovę Kazlų Rūdos komanda paėmė neiššaudama nei vieno šūvio ir visą ginkluotę matyt pasitaupys  artėjančiam sekančiam turui, kuriame teks susigrumti su Kalvarijos „Tornado“ ekipa…

Valandą trukusi tyla aikštėje antrųjų rungtynių metu buvo pertraukta, kuomet trečiame susitikime Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda B“ trijų taškų medžioklėje susikovė su Marijampolės „Eurostandartu“.

Marijampoliečiai šiame mače pasirodė vos penkiese ir ko gero naivu buvo tikėtis, kad rungtyniaujant mažomis pajėgomis galima nuveikti didelių darbų aikštėje. Tiesa, „Eurostandarto“ futbolininkai parodė charakterį šiame mače ir su trimis taškais atsisveikino ne taip jau ir lengvai.

Kazlų Rūdos B“ komanda po J.Blažio įvarčio 6-ąją minutę išsiveržė į priekį 1:0, tačiau marijampoliečiai neleido varžovams užsnūsti ir laikė juos nuolatinėje įtampoje.

Tik 19-ąją minutę Kazlų Rūdos komandos pranašumą padvigubino tikslus jaunojo R.Gruzdžio smūgiuotas kamuolys, tačiau ir tai nereiškė, kad aikštės šeimininkai gali pilnai atsipalaiduoti.

Antrame kėlinyje „Kazlų Rūdos B“ komanda dar labiau gniaužė varžovus į kumštį; po R.Mačežinsko ir E.Jokubauskio tiksliai užbaigtų atakų jie pirmavo 4:0, tačiau kapsint paskutinėms minutėms po 38-ąją ir 39-ąją minutėmis D.Jarašiaus ir R.Barzduko įmuštų įvarčių užsimezgė dvikovoje vėl daugiau įtampos.

Vis dėlto šiuos debesis „Kazlų Rūdos B“  komanda išsklaidė. Taiklų šūvį 40-ąją minutę paleido R.Mačežinskas. Nors marijampoliečiai rezultatą vėl sušvelnino, tačiau pergalę rezultatu 5:3 šventė „Kazlų Rūdos B“ komanda.

Ko gero atskiro dėmesio nusipelnė paskutinis turo mačas tarp šių pirmenybių lyderių – Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ ir Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkų.

Štai šiame mače buvo visko, ko troško futbolo sirgaliaus širdis – įvarčių, emocijų protrūkio, greičio, dramatizmo. Tai visa puokštė komponentų, kas vienaip ar kitaip puošia futbolą.

Pirmenybių titanų dvikova vyko gana permainingai. Pirmoje rungtynių pusėje kamuolys gainiojamas buvo tai prie vienų, tai prie kitų vartų ir svarstyklės nekrypo nei į vieną pusę.

Pirmas aštresnis epizodas užfiksuotas 11-ąją dvikovos minutę, kuomet G.Čibirkos smūgiuotas kamuolys, po komandos draugo staigaus perdavimo, atšoko nuo šoninio E.Vyšniausko ginamų vartų virpsto.

Vos po poros minučių tikrą džiaugsmo cunamį vietos sirgaliams sukėlė D.Girdvainis, kuomet perėmęs kamuolį varžovų aikštės pusėje tiksliu, galingu smūgiu siunčiant jį į viršutinį vartų kamputį išvedė Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0.

Vos po minutės, po D.Plečkaičio perdavimo, puikų įvartį apsisukdamas su kamuoliu mušė I.Raštutis, didindamas „Kazlų Rūdos“ komandos pranašumą iki 2:0.

Šokoterapija vilkaviškiečiams nesibaigė. 22-ąją minutę Kazlų Rūdos komandos pranašumą galėjo nuo 6 m. atžymos baudos smūgiu padidinti D.Plečkaitis, tačiau A.Vieraitis kamuolį atrėmė.

Visgi „Bruklino“ vartininkas neišvengė klaidos 26-ąją minutę, kuomet nuo savų vartų kovodamas su varžovu išmušti mėgino kamuolį. Jis nusileido prie netoliese buvusio I.Raštučio kojų, kuris nieko nelaukdamas pasiuntė kamuolį į tuščių vartų tinklą, taip padidindamas Kazlų Rūdos ekipos pranašumą iki 3:0.

Dar vieną dūrį „Bruklinas“ gavo 29-ąją minutę, kuomet Kazlų Rūdos komandos gretose pasižymėjo K.Kleiva – 4:0. Rodėsi, kad pergalė jau Kazlų Rūdos komandos saujoj, tačiau…

Per paskutines septynias minutes „Bruklinas“ sugebėjo išsigelbėti ir išlyginti rezultatą. 34-ąją minutę Kazlų Rūdos komandai surinkus 6 pražangas buvo skirtas 10 m baudinys. Jį realizavo A.Brokas, sušvelnindamas varžovų pranašumą 4:1.

37-ąją minutę E.Vyšniauskas vėl buvo priverstas traukti kamuolį iš vartų tinklo, kuomet po G.Čibirkos perdavimo kamuolį į jų tinklą pasiuntė A.Pečiulis – 4:2.

Dar daugiau panikos aikštės šeimininkų stovykloje atsirado, kuomet individualiais veiksmais G.Čibirka tą pačią minutę pasiuntė dar vieną tikslų kamuolį – 4:3.

Na, o 39-ąją vėl po G.Čibirkos perdavimo rezultatą išlygino M.Dubauskas – 4:4. Per likusį laiką, nei viena komanda nepasižymėjo ir šiose itin dramatiškose rungtynėse abi pasidalijo po tašką.