2018-ųjų Kazlų Rūdos futbolo apdovanojimų aidai…

2019 10 vasario
2018-ųjų Kazlų Rūdos futbolo apdovanojimų aidai…

Ne visuomet Kazlų Rūdoje metams einant į pabaigą vyksta futbolo šventė, skirta pasigėrėti pasiektais rezultatais. Tai nėra tradicija, jai sukurti reikia atitinkamo įdirbio, pastangų, įveikti tam tikras kliūtis.

Džiugu pažymėti, kad triumfo akimirkos į Kazlų Rūdą grįžo labai greitai – vos po vienerių metų pertraukos.

Kazlų Rūdos futbolui 2018-ieji itin vaisingi: nuo turnyrinės lentelės dugno atsispyrusi „Šilo“ komanda, kuriame buvo 2017-siais, šiame sezone LFF II lygos Pietų zonos pirmenybėse šoktelėjo beveik ant pačios viršūnės.
Tik papildomose rungtynėse nusileidę Kauno „Hegelmann Litauen“ ekipai Kazlų Rūdos „Šilo“ vyrai tapo vicečempionais.
Šalia pagrindinės komandos aukštais pasiekimais džiugino ir jaunimas, kuris LVJFA U-19 Pirmos lygos Pietų/Rytų regiono pirmenybėse iškovojo trečiąją vietą.
Nieko keisto, kad gruodžio 19-sios popietę į miestelio viešosios bibliotekos salę komandas apdovanoti atvyko visa eilė garbių svečių – MAFF prezidentas, LFF vykdomojo komiteto narys Žydrūnas Buzas, LFF varžybų ir licencijavimo departamento vadybininkas, laikinai einantis KAFF prezidento pareigas Romas Pikčilingis, KAFF generalinis sekretorius Valdas Knyzelis, Kazlų Rūdos savivaldybės administracijos direktorius Valdas Kazlas, švietimo skyriaus vedėja Beta Zaveckienė.

Jaukioje salėje be futbolo komandų būriavosi ir ištikimiausi komandos sirgaliai. Šios laukiamos šventės svečius pristatė „Šilo“ klubo vadovas Audrius Raškauskas.
Su puikiais komandų rezultatais sveikinęs savivaldybės administracijos direktorius Valdas Kazlas neslėpė džiaugsmo, kad Kazlų Rūdos „Šilas“ garsina mūsų savivaldybę Lietuvoje.
Pasak vieno iš savivaldybės vadovų, per pastaruosius metus visko buvo, bet svarbiausia, kad 2018-ųjų metų pabaiga suteikia galimybę džiaugtis komandos pasiekimais.
V.Kazlas patikino, kad savivaldybė, kiek leis jos galimybės, visada bus su komanda.

Pirmiausia buvo apdovanojama Kazlų Rūdos U-19 ekipa. Administracijos direktorius kartu su sporto centro direktoriumi G.Arminu apdovanodamas jaunimą palinkėjo, kad augančios „Šilo“ kartos ateityje nuolat džiugintų visus aukštais pasiekimais.
Komandą į pergalių kelią vedė ne vienerius metus su jaunimu sėkmingai dirbantis Darius Gabuževičius.

Padėkos žodį tarė ir „Šilo“ strategas Saulius Vikertas – daug prie komandos sėkmės ir pasiekimų jaunesniojo trenerio pozicijoje kartu ir mūšių lauke buvusiam sezono metu E.Grigaičiui, pagrindiniams motyvatoriams už aikštės ribų, futbolo sirgaliams, be abejo komandos gyvybingumą užtikrinusiai Kazlų Rūdos savivaldybei.
Pasak S.Vikerto, komanda pasiekė daugiau nei galėjo, treneris atviravo, kad pati didžiausia jo svajonė, jog „Šilas“ gyvuotų amžinai…
Kazlų Rūdos futbolo kolektyvo vardu vadovas A.Raškauskas padėkojo už moralinį palaikymą švietimo skyriaus vedėjai Betai Zaveckienei, kuomet komandai buvo sunku…
Švietimo skyriaus vedėja pasidžiaugė, kad komanda su sunkumais susidorojo, pateisino lūkesčius ir pasiekti rezultatai buvo malonus netikėtumas.

Buvo padėkota ir ištikimiausiems sirgaliams, kurie su komanda buvo ne tik tada, kai jai sekėsi, bet neliko nuošalyje ir kai buvo sunkesni laikai.
Sūnelaičiai, Bindokai, Lukšiai, taip pat vyresnioji karta – tai komandos dalis, ta sniego gniūžtė, kuri tam tikromis sąlygomis gali išaugti į didžiulį kamuolį…
Tarp jų būta ir kūrybingų žmonių. L.Sūnelaitienė, kurios tiesiog visa šeima serga futbolu, čia pat sumetė ketureilį: „žalias žalias „Šilo“ dūmas ir žolė žalia, žalias ir tribūnų rūbas kviečiasi drauge, kyla rankos žalios bangos, kyla širdyse, „Šilo“ vyrai vėl startuoja aikštėje…“.
L.Sūnelaitienė neslėpė susižavėjimo ir jaunimo pasirodymu, kurio gretose buvo ne vienas futbolininkas, augęs kartu su ne viename žinomame Lietuvos klube rungtyniavusiu Džiugu Sūnelaičiu.
Kazlų Rūdos greito maisto užkandinės savininkė Violeta Aleknavičienė, viena iš nedaugelio, jeigu ne vienintelė, prisidėjo taip pat prie komandos paramos šiame sezone, kuomet futbolo gerbėjai, dalyvaudami totalizatoriuje sezono metu, atspėję rungtynių rezultatą turėjo galimybę mėgautis gardžiomis „Šilo fanų“ picomis.
V.Aleknavičienė linkėjo, kad komanda ilgai ilgai gyvuotų ir jos treneris Saulius Vikertas nestokotų ištvermės, nepalūžtų ir užtektų jam kantrybės siekiant kuo daugiau pergalių.
MAFF prezidentas, LFF vykdomojo komiteto narys Žydrūnas Buzas mėgavosi tuo, kad gyvena Marijampolės apskrityje, kurioje yra toks nedidelis miestelis, turintis puikią komandą.
Jo teigimu, neretai kur kas didesni miestai neturi tokių komandų. MAFF prezidentas pamalonino klubą, administracijos direktorių ir įteikė solidžias dovanas. Ž.Buzas žavėjosi „Šilo“ sirgaliais, kuriais toli gražu ne kiekvienas klubas gali pasigirti.
Atėjo ilgai lauktos akimirkos – „Šilo“ vyrų komandos apdovanojimai. LFF varžybų ir licencijavimo departamento vadybininkas, laikinai einantis KAFF prezidento pareigas Romas Pikčilingis teigė, kad žaidžiant „Šilui“ tuščios tribūnos neįmanomos.
Charizmatiškas, nestokojantis pozityvumo svečias neslėpė susižavėjimo, kad Suvalkijos regione yra ne viena puiki komanda, o „Šilo“ ir „Sveikatos“ akistatą pavadino savotišku minėto regiono derbiu, dėl ko futbolas darosi tik įdomesnis.
Individualiu prizu buvo apdovanotas geriausias šio sezono „Šilo“ komandos žaidėjas, kuriuo tapo vartininkas Giedrius Zenkevičius.
Gražuolė taurė įteikta komandos kapitonui Gyčiui Urbai. Iškeltas trofėjus akimirksniu buvo palydėtas komandos draugų ir visų futbolo gerbėjų ovacijomis.

Savo ruožtu, simbolinėmis dovanėlėmis buvo apdovanoti svečiai, sirgaliai, administracija, be kurios vargu ar būtų gyvas futbolas Kazlų Rūdoje. Tą popietę nebuvo pozicijos, nebuvo opozicijos, buvo viena komanda, vienas kumštis, viena Kazlų Rūda…