FUTBOLUI AMŽIUS NESVARBU: Startuos trečiasis močiučių futbolo čempionatas

2018 26 vasario
FUTBOLUI AMŽIUS NESVARBU: Startuos trečiasis močiučių futbolo čempionatas

 

Šįmet planuojamas organizuoti trečiasis Lietuvos močiučių futbolo čempionatas „Močiutės už futbolą“, kuris vyks balandžio mėnesį Keturvalakių miestelyje.

Čempionate dalyvauja močiutės, kurios niekada per savo gyvenimą nėra žaidę futbolo. Šis faktas įrodo, jog šią sporto šaką galima pamilti bet kokiame amžiuje. Močiutės ne tik dalyvauja čempionate, draugiškuose turnyruose, bet ir prisijungia prie įvairių futbolo renginių: profesijų futbolo turnyro „Mano profesija“, šeimų futbolo šventės „Vieninga šeima“, su savo anūkais dalyvauja projekte „Futboliukas“, „UEFA Grassroots Week“ futbolo savaitėje ir kituose renginiuose.

Močiutės į futbolą įsitraukia įvairiuose miestuose: Marijampolėje, Klaipėdoje, Visagine, Vilniuje, Kaune, Utenoje, Vilkaviškyje, bei Mokolų, Kačerginės, Karklinių, Keturvalakių miesteliuose.

Futbolas – galimybė bet kokio amžiaus žmonėms aktyviai praleisti laisvalaikį.

Sausio 27 dieną močiutės rinkosi į pirmą futbolo treniruotę Keturvalakių mokykloje-daugiafunkciame centre (Vilkaviškio rajonas), kur ne tik treniravosi, bet ir sužaidė draugiškas varžybas. Treniruotėje dalyvavo komandos iš Marijampolės „Už sveiką Lietuvą“, Keturvalakių „Rausvė“, Mokolų „Černės“. Močiutės žaidė su poroloniniu kamuoliu, 4 prieš 4, rungtynių trukmė 5–10 minučių. Treniruotę ir varžybas organizavo futbolo treneris Martynas Karpavičius.

Lietuvoje moterų futbolas tampa vis populiaresnis tarp įvairaus amžiaus dailiosios lyties atstovių. Praėjusiais metais mergaičių salės futbolo žaidynės „Ladygolas“ į šią sporto šaką įtraukė apie 4500 mergaičių, kurių dauguma taip pat pirmą kartą išbandė save žaidžiant futbolą. Toks futbolo populiarumas pasiektas aktyvių ir entuziastingų žmonių dėka.

Taigi, futbolas vienija kartas! Šeimų futbolo šventės – puiki galimybė ne vienai šeimos kartai: močiutėms, dukroms, anūkėms – išbandyti save, sustiprinti tarpusavio ryšius, turiningai, sveikai ir linksmai praleisti laisvalaikį.

Močiučių iniciatyvas palaiko Marijampolės savivaldybės vicemeras Povilas Isoda, „STIHL futbolo akademija“, „Karikartel“- papuošalų ir aksesuarų internetinė parduotuvė, Lietuvos masinio futbolo asociacija, „CAN CAN pizza“, Vilkaviškio rajono Keturvalakių mokykla-daugiafunkcis centras.

Aušra Biskienė, Keturvalakių mokyklos-daugiafunkcio centro pavaduotoja ugdymui