Futsal pirmenybių finale – „Kazlų Rūda” ir „Bruklinas”

2020 10 vasario
Futsal pirmenybių finale – „Kazlų Rūda” ir „Bruklinas”

sportocentras.com

Šeštadienį sporto centre vykusiuose Marijampolės apskrities futsal‘o pirmenybių pusfinaliuose staigmenų neužfiksuota.

Visos aukštesnes turnyrinės lentelės pozicijas turėjusios komandos įveikė varžovus ir žengė žingsnius į paskutinius šio sezono mačus.

Daugiau nei du mėnesius trukusių pirmenybių finišo linija jau čia pat. 2020-ųjų metų Suvalkijos regiono futsal‘o nugalėtojas bus aiškus jau vasario 15 dieną.

Keturių dalių pusfinalių drama prasidėjo akistata tarp Kalvarijos „Tornado“ ir Kauno „Tauro“ futbolininkų. Dėl mažosios pirmenybių taurės susikibusios komandos turėjo savų argumentų siekti šio trofėjaus.

Kalvarijiečiai rungtynes pradėjo be didesnio polėkio, todėl nieko keisto, kad nesužaidus nei pusę kėlinio „Tauro“ komanda, po tikslaus P.Sirotavičiaus smūgiuoto kamuolio, išsiveržė į priekį 0:1.

Tiesa, rezultatą 12-ąją minutę netrukus išlygino R.Bansevičius – 1:1, tačiau „Tauras“ vos po minutės vėl išsiveržė į priekį – 1:2.

Tuomet išlyginamojo įvarčio misijos ėmėsi T.Lietuvininkas, bet Kauno futbolininkai nenurimo ir pirmame kėlinyje vėl įgijo įvarčio pranašumą – 2:3.

Visgi „Tornado“ varžovams ilgai džiaugtis neleido. R.Bansevičius trečiąkart lygino rezultatą dar nesibaigus pirmai rungtynių pusei, o antrojo kėlinio pradžioje Kalvarijos futbolininkai varžovams surengė tikrą pasiutpolkę.

Tuomet per penkias jo minutes „Tornado“ į Kauno vartų tinklą pasiuntė penkis kamuolius – 8:3. „Tauras“ po tokio nokdauno neatsigavo. Iki rungtynių pabaigos kauniečiai praleido dar keturis įvarčius, atsakydami į juos vos vienu.

Kalvarijos ekipa šventė užtikrintą pergalę rezultatu 12:4 ir prasiskynė kelią į rungtynes dėl mažosios taurės.

Jos varžovas labai greitai paaiškėjo. Neatvykus į rungtynes Marijampolės „Eurostandarto“ futbolininkams, šis kelialapis be kovos atiteko kitai to paties miesto komandai – „Šešupei“.

Kelyje dėl didžiojo finalo trečiame tos dienos mače susikirto dviejų Kazlų Rūdos komandų interesai. Į atlapus vieni kitiems kibo sezono lyderiai „Kazlų Rūda“ ir tik paskutiniame ture į stipriausiųjų ketvertuką įsiveržę „Artistai“.

Kazlų Rūdos komandai išties buvo ką veikti šiame pusfinalyje. Darbo netrūko abiejų komandų vartininkams. Kamuolys buvo gainiojamas tai prie vienų tai prie kitų vartų. Abi ekipos turėjo galimybių siųsti kamuolį į vartų plotą, tačiau pasižymėti atakuojantiems futbolininkams kurį laiką nepavykdavo.

Tik 14-ąją minutę ledus pralaužė „Kazlų Rūdos“ komanda. Joje pasižymėjo tiksliu smūgiu iš baudos aikštės prieigų K.Besarabovas, išvesdamas komandą į priekį 1:0.

„Artistai“ dėl praleisto įvarčio pernelyg nesisielojo ir ieškojo būdų, kaip atsilyginti tuo pačiu. Jau antrojo kėlinio pradžioje E.Vyšniauskui teko gerokai paplušėti reaguojant į pora „Artistų“ surengtų reidų. Įtampa dvikovoje neslūgo.

Reaguojant į tai aikštės teisėjui teko šiame kėlinyje pora kartų mostelėti geltona kortele. Intriga pradėjo slūgti, kai vargais negalais „Kazlų Rūdos“ komanda 32-ąją minutę sugebėjo pranašumą padidinti. Tuomet pasižymėjo I.Raštutis – 2:0.

„Artistai“ rankų nenuleido ir kovojo toliau. Vis dėlto paskutinėmis dvikovos minutėmis „Kazlų Rūda“ vis daugiau dominavo. Pliūptelėjo keletas įvarčių į L.Jasinsko ginamus vartus.

Pirmenybių lyderiai įveikė varžovus rezultatu 6:0 ir pirmi atsivėrė vartus į pirmenybių finalą.

Na, o dėl antro kelialapio varžėsi Vilkaviškio „Bruklino“ ir Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos B“ komandos.

Kazlųrūdiečiams įveikti šį barjerą buvo tikras iššūkis. Šiame mače nebuvo komandos lyderių – H.Serbentos ir R.Mačežinsko. Iš šalies atrodė, kad vilkaviškiečiai tiesiog pervažiuos per aikštės šeimininkus kaip su volu, tačiau taip nenutiko.

Nors jau kone pirmos atakos metu krito įvartis į J.Bieliausko ginamus vartus, tačiau tuo Vilkaviškio reikalai pirmame kėlinyje ir baigėsi.

Sulindusi į gynybą „Kazlų Rūdos B“ komanda gana sėkmingai tvarkėsi, o kėliniui einant į pabaigą vos galimybe išlyginti rezultato nepasinaudojo Kazlų Rūdos futbolininkai, kuomet atakos smaigalyje vienas prieš vartininką su kamuoliu atsidūrė D.Besarabovas, tačiau šiam pasižymėti nepavyko.

Čia pat prie jo prišokus „Bruklino“ vartininkui, kazlųrūdiečio smūgiuotas kamuolys į vartų plotą nepataikė.

Tai, ko nepadarė kazlųrūdiečiai pirmame kėlinyje, antrojo pradžioje tokią misiją įvykdė D.Kriaučiūnas. 21-ąją minutę iš gana nemenko atstumo jo smūgiuotas kamuolys suspurdėjo Vilkaviškio vartų kamputyje ir rezultatas tapo lygus – 1:1.

Visgi pastarųjų metų čempionai įrodė, kad yra pajėgesnė komanda ir gali daugiau parodyti puolime arsenalo nei aikštės šeimininkai.

26-ąją minutę pirmaujančios komandos statusą vilkaviškiečiams sugrąžino G.Vieraitis – 2:1. Po penkių minučių „Bruklino“ pranašumą padidino A.Brokas – 3:1. Na, o per paskutinę penkminutę Vilkaviškio ekipa pasižymėjo dar tris kartus.

Rungtynes „Bruklinas“ laimėjęs rezultatu 6:1, taip pat plačiai atvėrė vartus į pirmenybių finalą ir po nepilnos savaitės vilkaviškiečiai mėgins apginti čempiono titulą.

Marijampolės apskrities futsal pirmenybių pusfinalių statistika

Finalinio turo anonsas:

13.00 Kalvarijos „Tornado” – Marijampolės „Šešupė” (dėl mažosios taurės)
14.00 Kazlų Rūdos „Kazlų Rūda B” – Kazlų Rūdos „Artistai” (dėl 3 vietos)
15.00 „Kazlų Rūda” – Vilkaviškio „Bruklinas” (Finalas)