LFF II lygos Pietų zonos pirmenybes „Šilas“ pradėjo pergale

2018 2 gegužės

Gegužės 1-ąją LFF II lygos Pietų zonos pirmenybes pradėjo Sauliaus Vikerto treniruojama Kazlų Rūdos „Šilo“ kariauna. Ir komanda startavo pergalingai. Vėlų antradienio vakarą Kaune vykusiose rungtynėse „Šilas“ rezultatu 2:1 (1:0) įveikė laikinosios sostinės „Hegelmann Litauen“ vienuolikę. Įvarčius į varžovų vartus mušė Evaldas Grigaitis ir Audrius Brokas.

Pirmoji „Šilo“ iškovota pergalė nebuvo lengva. Pačioje dvikovos pradžioje žaidimas vyko gana apylygiai. Kauno komandos futbolininkai kiek daugiau kontroliavo kamuolį, tačiau priartėti prie „Šilo“ komandos vartų „Hegelmann Litauen“ futbolininkams nebuvo lengva užduotis ir „sėkmės“ recepto varžovai daugiau ieškojo aikštės kraštuose. Pirmas pavojingesnis epizodas buvo užfiksuotas 8-ąją dvikovos minutę. Į „Šilo“ baudos aikštę įskriejusį kamuolį „pusiau žirklėmis“ smūgiavo D.Stulga. Laimei, kamuolys nuo „Šilo“ futbolininko skriejo už galinės linijos. Savo ruožtu 10-ąją minutę iš baudos aikštės prieigų gana pavojingai smūgiavo Audrius Brokas. Kamuolys leidosi šalia Kauno komandos virpsto. Toliau kova vyko daugiau baudos aikščių prieigose ir pirmi pavojingą epizodą, pasibaigusį įvarčiu sukūrė „Šilo“ futbolininkai. 24-ąją minutę varžovų aikštės pusėje dėl aukšta trajektorija skriejusio kamuolio sėkmingai kovojo A.Brokas, kuris pasiuntė kamuolį kairiame aikštės krašte buvusiam E.Grigaičiui. „Šilo“ puolėjas prasiveržė su kamuoliu į baudos aikštę ir tiksliu smūgiu pasiuntė jį į tolimą „Hegelmann Litauen“ vartų kamputį – 1:0. Kauno komandos futbolininkų praleistas įvartis nesutrikdė. 35-ąją minutę gana aštrų smūgį po perdavimo iš krašto atliko J.Zujus, tačiau kamuolys švilpė virš vartų. Po keletos minučių į tai galingu smūgiu atsakė E.Grigaitis. Kamuolys skriejo taip pat šalia Kauno komandos virpsto. Pirmasis kėlinys baigėsi „Šilui“ pirmaujant minimalia persvara.

Antrojo kėlinio pradžioje varžovų komandos spaudimas pastebimai padidėjo. Kazlų Rūdos vienuolikė kiek atsitraukė daugiau į gynybą ir pasikliovė kontroatakomis. Viena iš tokių, galėjusių pasibaigti įvarčiu, pasitaikė jau 52-ąją rungtynių minutę. Po A.Broko perdavimo, į baudos aikštę su kamuoliu įsiveržė E.Grigaitis, tačiau jo smūgiuotą kamuolį „Hegelmann Litauen“ vartininkas R.Mikalainis atrėmė. Dar vienas įstabesnis epizodas buvo užfiksuotas 60-ąją minutę. Antrame kėlinyje pasirodęs ir gyvybės į „Šilo“ komandos puolimą įnešęs M.Radzevičius, po A.Broko perdavimo, pamėgino iš baudos aikštės prieigų smūgiuoti, tačiau kamuolys skriejo virš vartų. 63-ąją minutę dvikovos intrigą minimalizuoti galėjo A.Brokas. Jis, po E.Grigaičio perdavimo, atsidūrė su kamuoliu vienas prieš vartus, tačiau smūgiuotą kamuolį Kauno komandos vartininkas vėl atrėmė. Šie įvartiniai epizodai Kazlų Rūdos komandai galėjo brangiai kainuoti. 76-ąją minutę, keliant kampinį prie „Šilo“ vartų, abiejų komandų futbolininkų sumaištimi baudos aikštėje pasinaudojo J.Česnavičius, kuris pasiuntė kamuolį į G.Zenkevičiaus ginamų vartų tinklą ir varžovai rezultatą išlygino 1:1. Kauno komandos vienuolikės euforija ilgai netruko. Jau sekančią minutę, rengiant ataką „Šilo“ futbolininkams, kairiu kraštu su kamuoliu kūrė M.Radzevičius ir, po jo aštraus perdavimo, baudos aikštėje kamuolį „uždarė“ A.Brokas vėl išvesdamas „Šilo“ komandą į priekį – 2:1. Per likusį laiką „Hegelmann Litauen“ dar turėjo šansą išsigelbėti. Paskutinėmis rungtynių minutėmis „Šilo“ futbolininkams prie pat baudos aikštės buvo užfiksuota pražanga. Kauno komandos futbolininko smūgiuotas kamuolys pažeme skriejo pro Kazlų Rūdos komandos pastatytą sienelę tolimo vartų kampo link. Puikiai į tai sureagavo G.Zenkevičius, kuris liuoktelėjo ir kamuolį užgulė. „Šilo“ futbolininkai turėtą pranašumą išsaugojo ir į turnyrinę lentelę brūkštelėjo pirmuosius taškus.

Kazlų Rūdos „Šilo“ komandoje rungtyniavo: Giedrius Zenkevičius, Gytis Urba, Audrius Račkus, Egidijus Bindokas (90+2 Dominykas Skrinska), Ignas Raštutis (80‘ Šarūnas Krinickis), Audrius Brokas, Giedrius Kazelis (46‘ Mangirdas Radzevičius), Evaldas Grigaitis, Karolis Raškauskas (69‘ Robertas Barzdukas), Andrius Lukšys, Tadas Kvietkauskas (90+1‘ Edvinas Chmieliauskas).