MAFF futsal pirmenybėse – „Kazlų Rūda” triumfas

2020 17 vasario

sportocentras.com

Šeštadienį Kazlų Rūdos sporto centre finišavo kone tris mėnesius trukusios Marijampolės apskrities futsal pirmenybės.

Finalinių rungtynių ir apdovanojimų akimirkos

Paskutiniai akordai jose sugroti itin skambiai. Visos trys šio sezono lemtingiausios dvikovos pasižymėjo itin didžiuliu atkaklumu, permainingumu, išgyventa visa emocijų paletė.

Kiekvienam salėje mačiusiam rungtynes futbolo sirgaliui ko gero per visus mačus galėjo būti išsunkti visi adrenalino likučiai…

Finalinis trileris prasidėjo akistata dėl „Mažosios taurės“, kurioje susigrūmė Kalvarijos „Tornado“ ir Marijampolės „Šešupės“ futbolininkai.

Įvarčių gausa, emocijų pliūpsniai, neaiškumas iki pat paskutinių rungtynių sekundžių – tai viskas, ko reikia, kad futbolas sužavėtų visomis savo spalvomis. Tai buvo būdinga šiam mačui.

Pirmo kėlinio pirmoje pusėje kalvarijiečiai kaip reikiant talžė varžovus. Jau antrąją dvikovos minutę, po dviejų T.Lietuvininko tikslių smūgių, pridedant dar po įvartį A.Jankauskui ir T.Zavistauskui, kėlinio viduryje „Tornado“ pirmavo 4:0.

Ne vienam stebinčiam rungtynes ko gero jau norėjosi pradėti žiovauti, nes atrodė kad visi koziriai Kalvarijos komandos pusėje ir tereikia sulaukti tik dvikovos pabaigos. Anaiptol.

Marijampolės futbolininkai parodė tikrą charakterį ir jiems nė motais buvo praleisti įvarčiai. Dar pirmo kėlinio pabaigoje pora kartų pasižymėję marijampoliečiai, antrame metodiškai siekė savo.

Sulig kiekviena antro kėlinio minute „Šešupė“ vis labiau perėmė iniciatyvą ir vis daugiau ne tuščiai atakuodavo Kalvarijos komandos vartus.

Marijampolės futbolininkai ne tik artėjo prie varžovo. Antram kėliniui perkopus į antrą pusę rezultatą išlygino L.Trijonis, o 35-ąją savo komandos naudai jį persvėrė M.Minevičius – 4:5.

Prie bedugnės atsidūrusius „Tornado“ futbolininkus 38-ąją minutę gelbėjo T.Zavistauskas – 5:5, tačiau 40-ąją vėl įvarčio pranašumą sugrąžino E.Ulevičius – 5:6.

„Tornado“ kovėsi iki paskutiniųjų. Likus žaisti vos 7 sekundėms rezultatą sugebėjo išlyginti R.Bansevičius ir „Mažosios taurės“ savininkas paaiškėjo tik po baudinių serijos.

O ir čia neapsieita be maksimalios įtampos – iš viso mušta net 16 baudiniųAbi komandos kaip susitarę – arba abi įmušdavo, arba tai nesisekė padaryti nei vienai nei kitai komandoms.

Galutinį tašką padėjo komandų vartininkai. Ši fortūna sėkmingai susiklostė „Šešupės“ futbolininkams. Nuo 6 m atžymos pergalę išplėšė Marijampolės komandos vartininkas E.Bernota. Po jo tikslaus smūgio „Mažoji taurė“ ir pateko į „Šešupės“ rankas.

Antroje finalinio trilerio dalyje susikibo kovoje dėl trečios vietos dvi Kazlų Rūdos komandos – „Artistai“ ir „Kazlų Rūda B“.

Apylygė komandų kova buvo stebima nuo pat pirmų dvikovos minučių. Aštrių pasistumdymų ir dvikovų dėl kamuolio netrūko, aikštės teisėjui emocijoms ir pernelyg „vyriškam“ žaidimui tramdyti teko pirmame kėlinyje parodyti net keturias geltonas korteles.

Abipusės psichologinės kovos ledus kėlinio pabaigoje pralaužė D.Omilevičius, tiksliu smūgiu išvedęs „Artistų“ komandą į priekį – 1:0.

Antrojo kėlinio pradžioje „Artistų“ komandos atakų bangos dar labiau suintensyvėjo ir per penkias minutes P.Kuconis ir D.Omilevičius sugebėjo pasiųsti į J.Bieliausko ginamų vartų tinklą dar tris tikslius kamuolius – 4:0.

Kaip ir pirmame mače, „Kazlų Rūdos B“ komanda pamėgino pakartoti „Šešupės“ scenarijų. Po dviejų D.Kriaučiūno ir vieno H.Serbentos įvarčių „Kazlų Rūdos B“ futbolininkai 28-ąją minutę lipo varžovams ant kulnų – 4:3.

Vos po minutės aistras kiek prigesino P.Kuconio tiksliai užbaigta ataka – 5:3, bet D.Kriaučiūnas 34-ąją minutę vėl įžiebė intrigą – 5:4.

„Kazlų Rūdos B“ komanda turėjo visas galimybes spausti varžovus prie sienos, kuomet 37-ąją iš aikštės buvo pašalintas D.Omilevičius, palikdamas „Artistus“ rungtyniauti mažumoje.

Šia galimybe komanda nepasinaudojo. „Artistai“ egzaminą išlaikė, išsaugojo minimalią persvarą iki dvikovos pabaigos ir iškovojo pirmenybėse trečiąją vietą.

Didžiajame finale susikirto interesai tarp sezono lyderių Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ ir Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkų. Sezono metu komandos buvo kartą susitikusios ir išsiskyrė taikiai. Tuomet dvikova baigėsi lygiosiomis 4:4. Šįkart tokia baigtis būtų reiškusi baudinių seriją. Taigi, apie viską iš pradžių.

Rungtynių pradžioje aikštės šeimininkai buvo gana netikėtai užklupti. Jau 1-ąją minutę iš savų vartų tinklo kamuolį teko traukti E.Vyšniauskui, kuomet ten jį paliko G.Čibirka, o po poros minučių solidžiai rungtyniaujantis vilkaviškietis pasiuntė dar vieną tikslų smūgį į Kazlų Rūdos komandos vartus – 0:2.

Aikštės šeimininkų tokia „Bruklino“ šokoterapija nesugniuždė ir kėlinio viduryje rezultatą sušvelnino I.Raštutis – 1:2.

Kazlų Rūdos komandos lyderis tą dieną sužaidė kone geriausias sezono rungtynes. Jis tempė komandą iš paskutiniųjų. Dar nesibaigus pirmam kėliniui I.Raštutis galingu smūgiu rezultatą išlygino – 2:2.

Antrame kėlinyje „Bruklino“ komandoje iniciatyvos griebėsi A.Brokas. 27-ąją minutę jis ekipą išvedė į priekį – 2:3. Vėl stumtelėtą į duobę Kazlų Rūdos komandą gelbėjo sėkmingas I.Raštučio žaidimas.

Baudos aikštėje prasižengus vilkaviškiečiui buvo skirtas 6 m. baudinys, kurį Kazlų Rūdos futbolininkas sėkmingai realizavo ir rezultatas tapo vėl lygus – 3:3.

Kaip Vilkaviškio futbolininkams buvo sunku tvarkytis su Kazlų Rūdos komandos lyderiu, taip ir aikštės šeimininkams nelengva buvo stabdyti įsibėgėjusį A.Broką. 34-ąją minutę „Bruklino“ futbolininko pasiųstas itin galingas smūgis į vartų kamputį vėl išvedė Vilkaviškio komandą į priekį – 3:4.

Kazlų Rūdos futbolininkai „per kraujus“ sugebėjo“ išsigelbėti dar kartą. 39-ąją minutę prie pat varžovų vartininko akimirkai atsidūręs su kamuoliu I.Raštutis sugebėjo jį suklaidinti, tuo pačiu sukelti visus futbolo sirgalius ant kojų ir išlyginti rezultatą – 4:4.

Marijampolės apskrities futsal‘o pirmenybių nugalėtojo klausimas buvo „pakabintas“ ant baudinių serijos. Jų didvyriu tapo vėl I.Raštutis.

Vilkaviškio futbolininkui nepavykus trečio mėginimo metu įmušti, Kazlų Rūdos komandos lyderiui koja nesudrebėjo, kamuolys nuo 6 m atžymos atsidūrė vartų tinkle ir „Kazlų Rūda“ tapo Marijampolės apskrities futsal pirmenybių 2020-ųjų metų nugalėtojais.

Geriausiai pirmenybėse pasirodžiusius futbolininkus, komandą nugalėtoją, prizininkes, „Mažosios taurės“ savininkę apdovanojo MAFF generalinis sekretorius M.Babianskas.

Geriausiais futbolininkais komandose tapo: P.Sirotavičius („Tauras“), D.Jarašius („Eurostandartas“), T.Lietuvininkas („Tornado“), M.Minevičius („Šešupė“), P.Kuconis („Artistai“), H.Serbenta („Kazlų Rūda B“), G.Čibirka („Bruklinas“), I.Raštutis („Kazlų Rūda“).

Rezultatyviausiu futbolininku šiame sezone tapo „Artistų“ komandos atakų lyderis P.Kuconis, atseikėjęs varžovams iš viso 18 įvarčių.

Geriausiu vartininku pirmenybėse pripažintas „Kazlų Rūdos“ komandos vartininkas E.Vyšniauskas. Šiems futbolininkams buvo įteikti taip pat specialūs organizatorių įsteigti prizai.