MAFF futsal pirmenybėse paaiškėjo pusfinalių poros

2020 4 vasario

Šeštadienį finišavo Marijampolės apskrities futsal pirmenybių pirmasis etapas. Paaiškėjo visos komandos, kurios toliau tęs kovas dėl pirmenybių nugalėtojo trofėjaus ir ekipos, kurios susikaus dėl mažosios taurės.

Paskutinis šio sezono turas itin svarbus buvo trims komandoms, nusitaikiusioms į stipriausiųjų ketvertą. Viena iš jų turėjo atsidurti ketvertuko užribyje.

Toks likimas susiklostė Kalvarijos „Tornado“ futbolininkams, kuriems mačas su vienais iš pirmenybių lyderių „Bruklinu“ nebuvo įveikiama kliūtis. Bet apie viską iš eilės.

Paskutinio reguliaraus sezono turo epopėja prasidėjo Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos B“ ir Marijampolės „Šešupės“ akistata.

Aikštės šeimininkams nuskinti pergalę buvo ne taip jau ir paprasta. Nors „Šešupės“ gretose turą buvo priverstas praleisti vienas iš komandos lyderių M.Minevičius, tačiau Suvalkijos sostinės futbolininkai gana solidžiai pasipriešino varžovams.

Kazlų Rūdos futbolininkai labai greitai įmušė pirmą įvartį. Dar 2-ąją minutę, po H.Serbentos perdavimo, pasižymėjo J.Blažys, tačiau kėlinio viduryje rezultatą išlygino E.Ulevičius – 1:1.

Abi komandos demonstravo norą įrodyti pranašumą. Darbo netrūko abiejų komandų vartininkams – J.Bieliauskui ir E.Bernotai. Visgi antroje kėlinio pusėje vėl nesulaikomas Kazlų Rūdos gretose buvo J.Blažio ir H.Serbentos tandemas.

Pastarasis futbolininkas, po komandos draugo perdavimo, vėl išvedė „Kazlų Rūdos B“ komandą į priekį – 2:1.

Marijampoliečiai ir antroje dvikovos pusėje nuolat lipo Kazlų Rūdos komandai ant kulnų. Vos tik aikštės šeimininkai pranašumą padidindavo, varžovai atsakydavo tuo pačiu ir neleisdavo pernelyg atitrūkti.

Tik rungtynėms einant į pabaigą, po H.Serbentos dviejų įmuštų įvarčių, 34-ąją minutę „Kazlų Rūdos B“ ekipa įgijo solidesnę persvarą – 6:3. Dvikovą aikštės šeimininkai laimėjo 8:4 ir taip užsitikrino bilietą į pusfinalio traukinį.

Antrame mače dėl vietos po saule kovojo Kazlų Rūdos „Artistai“. Tos dienos jų varžovas buvo Kauno „Tauro“ ekipa.

Nors kauniečiams šiame sezone taškų iškovoti nepavyko, tačiau pastaruosiuose turuose mušamų įvarčių į varžovų vartus statistiką „Tauras“ gerokai padidino.

Ne vieną jų kauniškiai sugebėjo įmušti ir į „Artistų“ vartus, tačiau iš savų vartų kamuolį teko traukti dvigubai dažniau.

Kazlų Rūdos komanda jau per pirmas penkias minutes išsiveržė į priekį 4:0 ir iki kėlinio pabaigos persvarą tik didino. Pailsėti penkminutei „Artistai“ nuo mušamų įvarčių išėjo švieslentėje rezultatui esant 9:2.

Antrame kėlinyje Kazlų Rūdos komanda išlaikė įgytą pranašumą ir laimėjo akistatą rezultatu 15:7. Net 8 įvarčius šiame mače į Kauno vartus mušė P.Kuconis. „Tauro“ ekipoje 5 įvarčiais pasižymėjo P.Sirotavičius.

Iškovojusi pergalę Kazlų Rūdos komanda ramybės dėl patekimo į pusfinalį dar neturėjo. Viską nulėmė paskutinis turo mačas, kuriame Kalvarijos „Tornado“ ietis galando prieš Vilkaviškio „Brukliną“.

Kalvarijiečiams, ketinusiems išsaugoti vietą pusfinalyje išstumiant „Artistus“, truks plyš buvo būtina pergalė. O verstis reikėjo be labai svarbių futbolininkų – vartininko P.Valinčiaus ir turą turėjusio praleisti G.Bedulskio.

Be pralaimėjimų rungtyniaujantys vilkaviškiečiai varžovų nepagailėjo. Dar 3-ąją minutę, po G.Čibirkos perdavimo, „Brukliną“ į priekį išvedė D.Karpavičius, o kėlinio viduryje pranašumą padvigubino ir pats G.Čibirka – 2:0.

Kad ir kaip kalvarijiečiai mėgino kabintis į rungtynes, reikalai prastėjo. Prie Kalvarijos vartų bombardavimo antrame kėlinyje prisijungė ir A.Brokas, M.Dubauskas, G.Vieraitis.

31-ąją minutę vilkaviškiečiai pirmavo jau 7:0. Likusi dvikovos dalis tebuvo formalumai. „Bruklinas“ šventė įtikinamą pergalę 10:1, eliminuodami Kalvarijos komandą iš tolimesnės didžiojo ketverto kovos.

Tris taškus į talpią kišenę neišliedami nei vieno prakaito lašo įsidėjo neatvykus varžovams Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ komanda, sezoną pabaigusi pirmoje vietoje.

Jau antrą kartą į turą neatvyko „Tautkaičiai“. Susidaro įspūdis, kad Marijampolės rajono futbolininkams Kazlų Rūdos komandų fobijos sindromas. Užpraeitame ture „Tautkaičiai“ „neišdrįso“ pasirodyti dvikovoje su Kazlų Rūdos „Artistais“.

Taigi, susiklosčius tokioms aplinkybėms, komanda prarado teisę kovoti dėl mažosios taurės ir šis kelialapis atiteko Kauno „Tauro“ ekipai.

Jau ateinantį šeštadienį bus atidarytos dvi fronto linijos akistatose dėl nugalėtojų ir mažosios taurės titulų. Komandos rungtyniaus tokia seka: