Prieš serbus – įvartis ir kova iki paskutinės minutės

2019 15 spalio
Prieš serbus – įvartis ir kova iki paskutinės minutės

E. Žaldario nuotr.

Lietuvos rinktinė namuose po atkaklios kovos iki paskutinės minutės turėjo pripažinti Serbijos rinktinės pranašumą. Lietuviai praleido du įvarčius antrojo kėlinio pradžioje, tačiau rungtynių pabaigoje sušvelnino atsilikimą ir galėjo išplėšti lygiąsias.

Lietuvos komandos startinėje sudėtyje treneriams šį kartą teko atlikti du priverstinius keitimus – traumuotą Vytautą Andriuškevičių ir diskvalifikuotą Arvydas Novikovas pakeitė Rolandas Baravykas ir Justas Lasickas. Saulius Mikoliūnas perėjo žaisti į kairįjį gynybos kraštą, o aikštės viduryje ir puolime Artūrą Žulpą bei Karolį Laukžemį pakeitė Domantas Šimkus ir Deivydas Matulevičius.

Dvikovos pradžioje serbai surengė du pavojingus išpuolius dešiniuoju kraštu. Po vieno iš jų Ademas Ljajičius gavo kamuolį laisvas baudos aikštelėje, jo smūgį atrėmė Vytautas Černiauskas, o pakartotiniu bandymu Aleksandaras Kolarovas pataikė į savo komandos draugą.

Prabėgus porai minučių šansą turėjo ir lietuviai. D. Matulevičius perėmė kamuolį iš vartininko krašte, bet Ovidijaus Verbicko į tuščius vartus siustą kamuolį sustabdė gynėjas.

29 min. po Aleksandaro Mitrovičiaus smgio galva vartus apgynė V. Černiauskas. Tai buvo retas epizodas pirmajame kėlinyje, kai kamuolys pasiekė tris įvarčius lietuviams per dvejas rungtynes įmušusį puolėją. Serbams nesisekė tiksliau sužaisti arčiau šeimininkų baudos aikštelės, o lietuviai neretai gana sėkmingai organizuodavo greitas atakas.

34 min. po kombinacijos iš baudos aikštelės prieigų tiesiai į vartininką smūgiavo O. Verbickas. Dar po minutės D. Matulevičiaus perdavimas iš krašto surado laisvą J. Lasicką baudos aikštelėje, bet jam smūgis galva nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje blokavo du pavojingus serbų išpuolius, tačiau 49 min. nespėjo apsiginti. A. Ljajičius prasiveržė dešiniu kraštu ir perdavė kamuolį A. Mitrovičiui, kuriam beliko iš arti tiksliai smūgiuoti į vartus. 53 min. serbų puolimo duetas dar kartą suveikė sėkmingai ir panašioje situacijoje po A. Ljajičiaus perdavimo A. Mitrovičius įmušė iš arti griūdamas.

Po antrojo įvarčio serbų atakos nurimo, o lietuviams antrajame kėlinyje sunkiai sekėsi konstruoti žaidimą. 69 min. Nemanja Radonjičius spurtavo kraštu ir smūgiavo į artimąjį kampą, vartus apgynė V. Černiauskas. 72 min. po kampinio smūgiu galva serbų vartams grasino Artūras Žulpa.

79 min. lietuviai sušvelnino atsilikimą. Po keitimo aikštėje pasirodęs Donatas Kazlauskas kairiajame baudos aikštelės krašte suklaidino gynėją ir tiksliu smūgiu pažemė pasiuntė kamuolį į artimąjį vartų kampą.

87 min. A. Mitrovičius turėjo šansą trečiam įvarčiui. Jo galva smūgiuotą kamuolį atmušė V. Černiauskas.

Per pridėtinį laiką Lietuva galėjo ir turėjo išlyginti rezultatą, bet po D. Kazlausko perdavimo į baudos aikštelę K. Laukžemis griūdamas smūgiavo šalia virpsto.

Paskutines šio Europos čempionato atrankos ciklo rungtynes Lietuvos komanda žais lapkričio 14 d. Portugalijoje. Po trijų dienų namuose suplanuotos kontrolinės rungtynės su Naująja Zelandija.

Rungtynių statistika

Lietuva – Serbija 1:2 (0:0)
LFF stadionas, 2787 žiūrovai
Teisėjas – P. Raczkowski (Lenkija)
Įvarčiai: 79 min. Donatas Kazlauskas (Lietuva); 49 ir 53 min. Aleksandar Mitrovič (Serbija)
Įspėti: 90 min. Karolis Laukžemis, 90+2 min. Donatas Kazlauskas (Lietuva); 80 min. Adem Ljajič (Serbija).

Lietuva: Vytautas Černiauskas, Saulius Mikoliūnas, Linas Klimavičius, Edvinas Girdvainis, Rolandas Baravykas, Ovidijus Verbickas (56 min. Artūras Žulpa), Paulius Golubickas (73 min. Donatas Kazlauskas), Domantas Šimkus, Modestas Vorobjovas, Justas Lasickas, Deivydas Matulevičius (64 min. Karolis Laukžemis). Atsargoje: Džiugas Bartkus, Marius Adamonis, Algis Jankauskas, Egidijus Vaitkūnas, Giedrius Matulevičius, Julius Kasparavičius.