Stipriausiųjų komandų ketvertas paaiškės po paskutinio turo

2020 27 sausio
Stipriausiųjų komandų ketvertas paaiškės po paskutinio turo

sportocentras.com

Šeštadienį vėl sporto centro salėje vykęs priešpaskutinis Marijampolės apskrities futsal pirmenybių turas pakoreagavo kai kurių komandų galimybes prasibrauti į stipriausiųjų ketvertuką.

Nuotraukų galerija

Kalba daugiau eina apie Kalvarijos „Tornado“ ir Kazlų Rūdos „Artistų“ komandas, kurių jau įvykusi tarpusavio dvikova gali nulemti, kuri komanda liks už borto kovoje dėl aukščiausių apdovanojimų.

Tiesa, absoliučios ramybės dar neturi ir Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos B“ futbolininkai. Jiems taip pat kaip oras paskutiniame ture bus reikalingi taškai. Na, bet apie viską iš eilės.

Paskutinis sausio šeštadienis į Kazlų Rūdos sporto centro salę sukvietė vėl Marijampolės apskrities futsal‘o pirmenybėse dalyvaujančias 8 komandas. Šįkart turo „užtarnautame“ poilsyje buvo pirmenybių lyderiai – „Kazlų Rūdos“ futbolininkai.

Pusdienio serialas prasidėjo rungtynėmis tarp Marijampolės „Šešupės“ ir Marijampolės rajono „Tautkaičių“ futbolininkų.

Pirmo kėlinio įvykiai rodė, kad didelės intrigos šiame mače nebus. Jau 5-ąją minutę, po dviejų tikslių M.Minevičiaus smūgiuotų kamuolių, „Šešupė“ pirmavo 2:0 ir nors „Tautkaičiai“ rezultatą sušvelnino, tačiau į savo vartus gavo dar tris įvarčius ir po pirmos dvikovos dalies „Šešupė“ pirmavo 5:1.

Antrame kėlinyje marijampoliečiai prisnūdo ir tuo gana sėkmingai naudojosi „Tautkaičiai“, kurie nepastebimai, įvartis po įvarčio sugebėjo įžiebti intrigą mače.

39-ąją minutę, po V.Dembinsko tiksliai užbaigtos atakos, rezultatas tapo 5:4, bet tai buvo viskas, ką sugebėjo padaryti šios komandos futbolininkai.

Tašką dvikovoje dar tą pačią minutę padėjo futbolininko amplua rungtyniavęs E.Bernota, kuris ne vienose rungtynėse šiame sezone jau įrodė, kad geba spręsti krizines situacijas. Marijampolės futbolininkai iškovojo pergalę 6:4 ir taškų maišelį papildė tritaškiu.

Antrosiose turo rungtynėse susikirto Marijampolės „Eurostandarto“ ir Kauno „Tauro“ interesai. Pastarajai komandai taip ir nepavyksta iškovoti bent taško. Marijampoliečiai jais nesidalijo.

Rungtynės pasižymėjo itin didele abiejų komandų įvarčių gausa. Iš viso jų įmušta buvo net 24.

Pirmomis dvikovos minutėmis kauniečiai stengėsi lipti varžovams ant kulnų ir į praleistus įvarčius atsakė taip pat tiksliomis atakomis.

Pirmo kėlinio 9-ąją minutę Suvalkijos sostinės ekipa pirmavo minimalia persvara 3:2. Iki kėlinio pabaigos „Eurostandartas“ visgi atsiplėšė nuo varžovo ir sukaupė keturių įvarčių persvarą – 6:2.

Iki antro kėlinio vidurio Marijampolės futbolininkai buvo įgiję ir 6 įvarčių pranašumą – 10:4, tačiau atkaklūs kauniečiai iki 38-sios minutės sugebėjo sumažinti atsilikimą iki vieno įvarčio – 11:10 ir pamėgino įskelti akistatoje intrigą.

Vis dėlto solidesnis „Eurostandarto“ žaidimas darė savo. A.Tereškevičiaus, D.Jarašiaus ir M.Raulynaičio įvarčiai daužė bet kokias viltis kauniečiams išsivežti iš Kazlų Rūdos bent tašką.

„Eurostandartas“ laimėjo dvikovą 14:10 ir kaip aukščiau minėta kita Marijampolės miesto komanda pasipildė turnyrinėje lentelėje trimis taškais.

Vienas svarbiausių sezono rungtynių žaidė Kazlų Rūdos „Artistų“ komanda, neslėpusi ambicijų prasibrauti į stipriausiųjų ekipų ketvertuką. Priešpaskutinėje sezono stotelėje tam jiems buvo būtina įveikti Kalvarijos „Tornado“ ekipą.

Aplinkybės „Artistams“ susiklostė gana palankios. Varžovų ekipoje negalėjo rungtyniauti vieni iš lyderių – P.Valinčius, R.Bansevičius.  

Kaip ir galima buvo tikėtis, rungtynės vyko gana permainingai. Abi komandos įrodinėjo, kad turi neprastą puolimo potencialą.

Jau 5-ąją minutę kalvarijiečių vartų virpstą „pabučiavo“ P.Kuconio smūgiuotas kamuolys. Savo ruožtu „Tornado“ susikūrė taip pat galimybių smūgiuoti į Kazlų Rūdos komandos vartų zoną, tačiau puikiai pasidarbuodavo L.Jasinskas, kurio varžovams įveikti niekaip nepavyko.

Ledai dvikovoje pralaužti buvo kėlinio viduryje, kuomet po S.Venckevičiaus tikslaus smūgio „Artistai“ išsiveržė į priekį 1:0.

Netrukus Kazlų Rūdos komandos pranašumą galingu, tiksliu smūgiu padvigubino D.Omilevičius – 2:0.

Paskutinę pirmo kėlinio minutę dar vieną dūrį kalvarijiečiai gavo pasižymėjus ir P.Kuconiui – 3:0. Viso kėlinio metu „Tornado“ futbolininkams ir toliau buvo neišsprendžiamas rebusas, kaip „pramušti“ L.Jasinsko gynybą.

Antrame kėlinyje Kalvarijos komandą ir toliau persekiojo nemalonumai. 24-ąją minutę vietos sirgalių džiaugsmo banga praūžė, kuomet vartų tinklą sudrebino L.Vaitukaičio įmuštas įvartis – 4:0.

Na, o vos po minutės tiksliu smūgiu pasižymėjo P.Kuconis, padidindamas „Artistų“ persvarą iki 5:0. Išsigelbėjimo kalvarijiečiams nebuvo.

Tik rungtynių pabaigoje varžovai sugebėjo kepštelti „Artistų“ komandai. O pergalę rezultatu 6:2 šventė Kazlų Rūdos ekipa, kuri ženkliai priartėjo prie ketvertuko slenksčio ir paskutinis turas lems, ar Kazlų Rūdos komanda tęs kovas didžiajame pusfinalyje.

Įdomumo dėlei paminėsime, kad „Tornado“ paskutiniame ture lauks ne bet kas, o „Bruklino“ ekipa, „Artistams“ teks dar grumtis su „Tauru“…

Ne mažiau intriguojantis buvo ir paskutinis turo mačas tarp Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos B“ ir Vilkaviškio „Bruklino“ komandų. Nors kazlųrūdiečiams šiame mače teko verstis be pagrindinio vartininko J.Bieliausko, tačiau jie varžovams „davė kovą“.

„Bruklino“ futbolininkai 5-ąją minutę, po tikslaus A.Pečiulio smūgiuoto kamuolio, išsiveržė į priekį 1:0, tačiau ilgainiui vilkaviškiečiams, nors ir kūrusiems aštrias atakas, optinis taikiklis kiek nusimušė ir didinti persvaros niekaip nepavyko.

Tuo tarpu Kazlų Rūdos futbolininkams buvo pasitaikiusi galimybė išlyginti rezultatą. Deja, besibaigiant kėliniui, po H.Serbentos iš aštraus kampo atlikto perdavimo, kamuolio „uždaryti“ nepavyko E.Marčiulynui, o jau kone sekančio epizodo metu „Bruklinas“ pranašumą padvigubino.

20-ąją minutę galingai kamuolį smūgiavo A.Brokas ir kamuolys po rikošeto suspurdėjo D.Besarabovo ginamų vartų tinkle – 2:0.

Antrame kėlinyje vilkaviškiečiai persvarą didino. Po 23-ąją M.Dubausko ir 28-ąją A.Pečiulio tiksliai užbaigtų atakų pirmavo 4:0.

35-ąją minutę rezultatą kiek sušvelnino 6 m baudinį realizavęs R.Mačežinskas – 4:1, tačiau netrukus 4 įvarčių persvarą atstatė 38-ąją minutę L.Karpavičius – 5:1.

Kazlų Rūdos komanda rankų nenuleido ir kovojo iki paskutinių sekundžių. Tai iliustravo ir J.Blažio jau sulig paskutinėmis sekundėmis įmuštas įvartis. „Bruklinas“ laimėjo rungtynes rezultatu 6:4 ir į turnyrinę lentelę įsirašydami tritaškį, kartu su „Kazlų Rūdos“ komanda toliau išlieka pirmenybių lyderiais.

Marijampolės apskrities futsal pirmenybių VIII turo statistika