Komandos gyvavimo pradžia laikomi 2000 m., ją subūrė du marijampoliečiai Romualdas Švedkauskas ir Alvydas Meštaras. Komanda pasivadino „Švyturio“ alaus garbei. Suburti komandą paskatino noras reprezentuoti Marijampolę ne tik profesionaliam futbolo lygyje. Be pagrindinę „Sūduvos“ komandą atstovaujančių futbolininkų mieste buvo gausu įvairaus amžiaus futbolininkų, kurie futbolą laikė savo gyvenimo būdu ir veržėsi sportuoti bent megėjišku lygiu.

Komandos pagrindą sudaro iš Marijampolės kilę arba šiuo metu čia gyvenantys ir dirbantys žmonės. Kai kurie įvairiu laiku ir įvairiame lygmenyje yra atstovavę „Sūduvos“ jaunimo bei pagrindinę komandą. Klube yra Andrius LarčenkaSaulius KraipavičiusAudrius RamonasDonatas Vencevičius

Komanda yra daugkartinė III lygos Marijampolės apskrities pirmenybių, Marijampolės miesto ir apskrities salės futbolo čempionatų nugalėtoja. Klubo narių pagrindu sudaryta komanda 3 kartus tapo prizininkais atstovaudama miestui „Žalgirio“ sporto draugijos organizuojamose dirbančiųjų olimpiadose, vadinamose „Žalgiriadose“. 2007 m. komanda nustebino futbolo visuomenę patekdama į 4-ąjį LFF taurės turnyro etapą, kur tik po 11 m baudinių serijos nusileido „Kauno jėgerių“ komandai.